IT'S NOT JUST ANOTHER GYMNASTICS MEET
February 16 - 19 , 2018
Women's Artistic Gymnastics - Levels 2 through 10/Open
Men's Artistic Gymnastics - Levels 4 through 10

2012 - 2017 Nastia Cup Qualifier




CONGRATULATIONS to Lynzee Brown from GAGE 
2017 Charity Choice Nastia Cup qualifier!


Congratulations to

Emerald City Gymnastics Academy
for winning the 2017 CHARITY CHOICE AWARD
$5,000.00 will be presented to #KylieSTRONG


Auburn Gymnastics placed 2nd
$3,000.00 will be donated to the Auburn Humane Society

Gymnastics East placed 3rd
$2,000.00 will be donated to Mitochondrial Research Guild

NW Gymnastics Training Center placed 4th
$1,000.00 will be donated to St Judes Children's Research Hospital

Avant Coeur Gymnastics placed 5th
$500.00 will be donated to North Idaho Court Appointed Special Advocates for Children


Champions Westlake placed 6th
$500.00 will be donated to Community First Village

Westside Gymnastics placed 7th
$250.00 will be donated to the Pongo Fund

Grace Gymnastics placed 8th
$250.00 will be donated to the YMCA Annual Campaign



2017 Individual and Team results can be found on www.meetscoresonline.com

 2017 CHOICE AWARDS
 
40 Junior Olympic athletes were presented the Choice Awards
~ highest All-Around score regardless of age group


Congratulations to the following recipients:

Natalie Macfarlan, Level 2, Gymnastics East
Isabella Garlington, Level 2, NW Gymnastics Training Center
Haylee Martin, Level 2, Cascade Elite West
Jessica Rotari, Level 2, Grace Gymnastics
Jenna Baglio, Level 3, Grace Gymnastics
Ariceli Gallardo, Level 3, Auburn Gymnastics Center
Rylee Cabang, Level 3, Hart's Gymnastics
Elle Wilson, Level 3, Gymnastics Plus
Brooke Miller, Level 3, Dynamic Gymnastics
Kinsley Juliano, Level 3, NW Gymnastics Training Center
Isabella Farrison, Level 4, Auburn Gymnastics Center
Brooklyn Badeaux, Level 4, Garland's Gymnastics
Lindsay Schab, Level 4, Black Hills Gymnastics
Larissa Bonn, Level 4, NW Gymnastics Training Center
Lyfe Smith, Level 4/Division 1 Men, Mid Columbia Gymnastics
Colin Derdowski, Level 4/Division 2 Men, Advantage Gymnastics
Brandon Decker, Level 5/Division 1 Men, Avant Coeur
Ryan Cherenzia, Level 5/Division 2 Men, Emerald City Gymnastics
Micah Laughary, Level 6, Emerald City Gymnastics Academy
Jayla Hang, Level 6, Gymnastics East
Ava Shea Feinstein, Level 6, Champions Westlake
Carly Lauritzen, Level 6, Dynamic Gymnastics
Lauren Aquino, Level 6, Dream Xtreme
Trevor Hartnett, level 6/Division 1 Men, Gem State Gymnastics
Tyler Pellett, Level 6/Division 2 Men, Emerald City Gymnastics
Emi Haniu, Level 7, Gymnastics East
Lily Elliott, Level 7, Champions Westlake
Sarah Lee, Level 7, West Coast Elite
Amelia Bell, Level 7, Dream Gymnastics
Kaelee Duong, Level 7, Emerald City Gymnastics Academy
Caden Severtson, Level 7-10 Men, Avant Coeur
Grace Gilman, Level 8, Emerald City Gymnastics Academy
Rachel Cheon, Level 8, OMEGA
Sydney Ash, Level 8, Gymnastics East
Jordyn Busey, Level 8, Gymnastics Plus
Emily Karay, Level 9, Azarian Gymnastics
Esther Ro, Level 9, Flips USA Gymnastics
Madison Fassiotto, Level 9, Oregon Gymnastics Academy
Nevaeh DeSouza, level 10, Dream Xtreme
Cassie Stevens, Level 10, Arizona Sunrays




 
Website Builder